Teknoloji

Dünyanın İlk Yüz Tanıma Arabası: Genesis GV60!

Güney Koreli otomobil üreticisi Hyundai’nin lüks otomotiv markası. Yaratılış , dünyada bir ilke imza attı. Firmanın 2023 modeli GV60 Crossover modeli, dünyada yüz tanıma sistemi ile açılan ilk otomobil olacak. Araca yüzünü gösterecek olan sürücü, bu teknoloji sayesinde aracın kilidini açacak.

Genesis’in FaceID gibi teknolojisi” Yüz Bağlantısı Teknolojiden faydalanmak isteyen bir tüketici, aracını satın aldıktan sonra anahtarı bir kez kullandıktan sonra yüzünü Face Connect sistemine tanıtması yeterli olacaktır. Bu tanımlamadan sonra, aracın kilidinin açılması ve motoru çalıştırbir anahtara ihtiyaç duymadan yapılabilir.

Avrupa pazarında satılacak!

Genesis tarafından yapılan açıklamalara göre yüz tanıma sistemine sahip GV60, Avrupa pazarında satışta Şu anda ön sipariş verilebilen otomobil, önümüzdeki yıl içinde teslim edilecek.

Peki bu teknoloji açısından iyi mi?

Genesis’e göre crossover’daki yüz tanıma sistemi oldukça basit bir çalışma mantığına sahip ve oldukça kullanışlı. güvenilir . Açıklamaya göre kapılarla çakışan B sütunu denilen yere bakmak GV60’ın yüz tanıma özelliğini kullanmak için yeterli olacak. Şirket, bu sistemin özellikle eller doluyken veya fiziksel aktivitelerden sonra avantajlı olacağını söylüyor.

Ama burada kışın etkilerinden kimse bahsetmiyor. Ne de olsa Avrupa kışın kar yağışı alan bir bölge. Aracın dışı buzluyken bu sistem nasıl çalışacak? Yağmurlu havalarda ıslanacak yüz tanıma sistemi için de tam olarak soruyu sorabiliriz. Bu soruların cevabı ne yazık ki değil

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu