Haber

Sezai Karakoç Kültür Sanat Sezonu Diyarbakır’da Açıldı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin tiyatro, sinema, konser, sergi, anma günleri, dengbej divanları ve daha birçok etkinlikle vatandaşları buluşturacağı Sezai Karakoç’a atfedilen 2023 Kültür Sanat Dönemi başladı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’nın hazırladığı sanat dönemi takvimi ile vatandaşlar etkinliklerle buluşacak.

Diriliş inancıyla köklü bir geleneğin devamı niteliğindeki Diyarbakırlı şair Sezai Karakoç’a adanan Kültür Sanat Sezonu, konserlerden konserlere, tiyatro gösterimlerinden sergilere pek çok içerikle sanatseverlerle buluşacak. söyleşilerden kitap müzayedelerine, sinema gösterimlerinden festivallere, Dengbej divanlarından yarışmalara.

Ocak ayı etkinlik takvimi kapsamında, 19 Ocak’ta “Şarkılar Bizi Söyler, Biz Söyleriz” Türk Sanat Müziği konseri, 20 Ocak’ta “Dost Gerçek Üç Aylara Özel” programı, 22 Ocak’ta Dicle Senfoni Orkestrası Ahmet Rock Müzik konseri, Regaip Kandili özel programı 26 Ocak’ta yapılacak.

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, 21-28 Ocak’ta Malcolm X’in, 24 Ocak’ta Sezai Karakoç Diriliş’in, 27 Ocak’ta tanığımız Anadolu ve Nilüfer’in oyunlarını ücretsiz olarak sunacak.

Çocuklar için animasyon sinema gösterimleri her cumartesi ve pazar Sezai Karakoç Kültür ve Kongre Merkezi Sinema Salonu’nda gerçekleştirilecek. 30 Ocak-1 Şubat Yeşilçam Film Günleri Yeşilçam ruhu Diyarbakırlılarla buluşacak. Geçen yıl başlayan ve her ay farklı bir mekanda gerçekleştirilen kitap müzayedesi devam edecek.

Kitapseverler ideoloji, tarih, coğrafya, sosyoloji, bilim, teknoloji, sanat, psikoloji, ekonomi, edebiyat, siyaset bilimi, uluslararası bağlantılar, sinema, tiyatro, müzik, fotoğrafçılık gibi eski ve yeni dilleri Türkçe, Arapça, Osmanlıca, Farsça, Almanca ve İngilizce. Sahabe, eserleri müzayede ile uygun fiyata alma şansına sahip olacak.

tercan-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu